Teeme Ära SA kolis peakontori Ülemiste Citysse

Teeme Ära SA kolis peakontori Ülemiste Citysse, kust hakatakse juhtima 15. septembril kulmineeruvat ülemaailmset koristuspäeva. Eestis asuva peakontori põhirolliks on koorineerida võrgustiku tööd, millega on tänaseks liitnud 116 riiki. Aasta jooksul viiakse läbi kolm suuremat kampaaniat sh valmivad Eestis kõik materjalid ja kujundused.

„Maailmakoristuse meeskonna jaoks jäid Teeme Ära senised ruumid väikeseks. Ühtlasi soovisime kolida lennujaamale lähemale, kuna aasta jooksul tuleb meil endal palju reisida ja vastu võtta välisdelegatsioone, milleks Ülemiste Cityl on just sobiv logistiline asukoht,“ selgitas Teeme Ära SA juhataja Eva Truuverk.

„Meil on Teeme Ära meeskonnaga palju ühist – meil on sarnane vaade sellele, mida on võimalik saavutada ning julgus suuri projekte ette võtta. Just nagu Richard Branson ütles kunagi oma kuulsad sõnad – screw it, let’s do it!“ ütles linnaku arendaja, Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov.

Mastaapse projekti juhtimise vastu on tundnud huvi ka mitmed rahvusvahelised meediaväljaanded, kes on avaldanud soovi septembris Eestis toimuvat jälgida.

„Eesti jaoks on see hea võimalus ennast positiivsest küljest reklaamida. On märgilise tähendusega, et maailmakoristus leiab aset samal aastal kui Eesti saab saja aastaseks – üleilmse koristuspäeva näol on tegemist suurima juubelikingitusega maailmale,“ lisas Eva Truuverk. „Samuti on erakordne, et pisikesest Eestist on alguse saanud nii hullumeelne idee, mida nüüd ühiste jõududega proovime ära teha.“

Teeme Ära maailmakoristus (www.letsdoitworld.org) algab 15. septembril 2018 kell 10 Uus-Meremaal, koristuslaine liigub koos päikesega üle 24 ajavööndi ja lõppeb 36 tundi hiljem Hawaiil. Koristuspäeva ettevalmistamiseks loovad maailmakoristuse eestvedajad globaalse prügikaardistusrakenduse ning korraldavad suure rahvusvahelise prügi kaardistamise kampaania koos heade partneritega.